מי יוצר קשר ע"י תקשור? תיקשור עם נשמות, מלאכים וחיות טוטם.

הישויות היוצרות קשר באמצעות תיקשור נחלקות למספר סוגים: ישויות אנושיות, ישויות חוצניות, ישויות אור וישויות ארכיטיפיות.

ישויות אנושיות
למרות שנדמה לנו שאנו מורכבים מגוף אחד, בעצם יש לנו מספר גופים! הדחוס שביניהם הוא הגוף הפיסי ובנוסף לו גופים אנרגטיים, שבאופן קולקטיבי ולא ספציפי אנו מכנים אותם "נשמה". הישויות האנושיות או "הנשמות", הן בני אדם ללא גוף פיסי. כלומר, אנשים שנפטרו. במהלך חיינו בגוף הפיסי, הנשמה שלנו כבולה לחוקי החומר. במצב זה היא אינה בקשר ישיר עם המימד הרוחני. אך לאחר מותו של הגוף הפיסי – הנשמה משתחררת מכבלי החומר, וביחד עם הגוף הפיסי שהיא משילה היא משוחררת גם מחוקי המימד הפיסי. בשלב זה היא נעשית מודעת למימד הרוחני, ופועלת בו בחופשיות מלאה. היא יכולה ליצור קשר עם בני אדם החיים במימד הפיסי, לפי בחירתה, בתנאי שהם מצויים במצב התודעה המתאים לשם כך, כלומר פתוחים לתקשור. בהיותה משוחררת מחוקי המימד הפיסי, אין הנשמה מוגבלת עוד על ידי חוקי הזמן והמרחב, מה שמאפשר לה לראות את מה שאנו מתייחסים אליו כעתיד, כיוון שאנו מוגבלים לראיית זמן ליניארית. במקביל, יכולה הנשמה לתעל אנרגיות ריפוי ביתר קלות אל המימד הפיסי, ולעזור לנו במגוון דרכים. היתרון בתקשור עם נשמות הוא ההכרות האינטימית שלהן עם המימד הפיסי בכלל, ועם הקיום האנושי בפרט. כיוון שהן מבינות אותנו כבני אדם המתקיימים בעולם הפיסי, הן יכולות לתת לנו הנחיות ועזרה בהתאם.

ישויות חוצניות
ישויות בלתי אנושיות שהתקיימו במימד הפיסי הן מה שאנו קוראים חוצנים. אין הכוונה ליצורים שמגיעים מן החלל בצלחות מעופפות, כי אם לצורות חיים אחרות ביקום, שעם מותן הפיסי הופכות לנשמות ללא גוף, בדומה לבני אדם שמתים, ומתקשרות איתנו. אסטרופיסיקאים ואקסוביולוגים כבר הסכימו מזמן שקיימות ביקום צורות חיים רבות. מסקנה זו נובעת מן הרעיון שביקום הכולל לפחות מאה מיליארד גלקסיות, שבכל אחת מאה מיליארד כוכבים, לא יתכן שאנחנו צורת החיים התבונית היחידה שהתפתחה. משוואת דרייק, למשל, היא נוסחא מדעית המראה את מספרן המשוער של צורות החיים האינטליגנטיות המתקיימות במקביל אלינו ברגע זה. חלק מההערכות מדברות על אלפי ציויליזציות המתקיימות כרגע רק בגלקסיה שלנו. סביר להניח, שבהיותן צורות חיים החולקות עימנו את אותו יקום פיסי, גם עליהן חלים חוקי הפיסיקה, לפיהם הם חיים ומתים. עם מותם, גם צורות חיים אלה הופכות לנשמות במימד הרוחני, וגם איתן ניתן לתקשר. אין הדבר כרוך בטיסה בחלליות, או אמונה ביכולתם להגיע לכדור הארץ. כיוון שהמימד הרוחני משוחרר ממגבלות המרחב והמחשבה לבד "מעבירה" את הנשמה לכל מקום שתבחר ביקום, מסוגלות נשמות חוצנים לתקשר גם איתנו, בדומה לנשמות בני אדם המצויות במימד הרוחני. היתרון הגדול אותו ניתן להפיק מתקשור עם ישויות אלה, הוא הידע הרב שיש להן על צורות קיום אחרות ביקום. הן יכולות להביא לנו ידע על עולמות אחרים, על תרבויות אחרות, ולתרום לנו מנסיונן הרב. עם זאת, בהיותן ישויות שאינן אנושיות, לא ניתן לצפות מהן להבין את צורת הקיום האנושית, ולתת לנו עיצות בעינייני יום יום אנושיים. את זה יעשו טוב יותר נשמות אנושיות.

ישויות אור ומלאכים
סוג נוסף של ישויות שאינן אנושיות, הוא ישויות שמעולם לא היו בגוף פיסי. כלומר, לא בני אדם שנפטרו וגם לא חוצנים. אלו הן ישויות אור, כלומר צורות קיום רוחניות, שנבראו מלכתחילה במימד הרוחני, ומעולם לא התגשמו בגוף פיסי. ישויות אלה מוכרות לנו מהמסורת היהודית כמלאכים! המלאכים הן ישויות רבות עוצמה, המאורגנות בהיררכיה, שבראשה המלאכים הראשיים, ובתחתיתה מלאכים זוטרים. המלאכים, להם יוקדש שער 5 של ספר זה, הן ישויות שיכולות ללמד אותנו על סודות היקום, על משמעות הקארמה, על יעודנו האישי והקולקטיבי.

ישויות ארכיטיפיות
הסוג האחרון של ישויות המאכלסות את המימד הרוחני הן ישויות שנוצרו דרך המיינד הקולקטיבי של האנושות. אלו הן הישויות הארכיטיפיות. למרות שהמושג ארכיטיפ הוא קדום ומגיע עד הפילוסוף היווני פלאטו, מי שמזוהה עם המושג במיוחד הוא הפסיכואנליטיקן קארל גוסטב יונג. יונג תיאר ארכיטיפים כרעיונות אוניברסאליים, המצויים בתת המודע הקולקטיבי. הם מתבטאים בין השאר בחלומות ובמיתוסים ומשפיעים על החשיבה וההתנהגות שלנו. בתקשור אנו מתייחסים לארכיטיפ כבעל קיום עצמאי. הוא יכול לתקשר איתנו, ולהעניק לנו מכוחו לפי צרכנו. סוג אחד מרכזי של ארכיטיפים עימם עובדים בתקשור הן חיות העוצמה. לכל אדם חיית עוצמה אחת או יותר, שבכוחה לחזק ולהעצים אותנו בהתאם לאופיה. עוד על כך בשער הבא.

דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים, הוא סופר ומרצה בינלאומי, העוסק בתקשור ושחזור גלגולים מזה כ-23 שנים. הוא נחשב "מורה של מורים" בקהילה הרוחנית, והכשיר חלק גדול מן המתקשרים והמטפלים בשחזור גלגולים בישראל.