מדריכים רוחניים היוצרים קשר דרך תקשור כשומרי קארמה אישית.

מבין הישויות הרוחניות השונות ישנן מספר ישויות משמעותיות באופן אישי לכל אדם ואדם. אלו הם המדריכים הרוחניים. תפקידם של המדריכים הרוחניים הוא להנחות אותנו במהלך חיינו ולוודא שנוציא לפועל את הבחירות שעשינו לפני שנולדנו. או בעצם – שנממש את הקארמה שלנו.

מהי קארמה ?
קארמה היא מילה מסנסקרית (שפה הודית עתיקה) שמשמעותה "פעולה". קארמה היא לימוד והתפתחות דרך כר ההתנסויות הרחב שמספק הרובד הפיסי, על מגבלותיו ואתגריו. לכל אדם נבחרים שעורים אותם עליו ללמוד במהלך חייו. את השעורים הללו אנו עצמנו בוחרים לפני הלידה, בסיוע "מועצת הקארמה".

מיהם המדריכים?
מדריכים רוחניים הן ישויות רוחניות המלוות אותנו לאורך חיינו במימד הפיסי, ועוזרות לנו ללמוד את השעורים שבחרנו ללמוד. המדריכים יכולים להיות ישויות מכל סוג – אנושיות, חוצניות או מלאכיות, אך בכל המקרים דרגת ההתפתחות שלהם גבוהה משלנו. תפקידם הוא להפגיש אותנו עם האנשים שנועדנו לפגוש, כדי ללמוד שעורים מסוימים, ולגרום לנו להגיע אל המקומות אליהם אנו אמורים להגיע בכדי ללמוד שעורים אחרים. בחלק מהמקרים מדובר בשעורים קשים. אין זה אומר שהמדריכים שלנו פועלים כדי להזיק לנו כמובן, אלא שהם עושים את תפקידם כראוי: לסייע לנו בלימוד ובהתפתחות שלנו, שהם מטרות קיומנו הפיסי. אנשים שלא למדו במהלך חייהם את שהיו אמורים ללמוד, יאלצו לחזור לגלגול פיסי נוסף בו יתמודדו שוב עם אותם שעורים שלא עשו. כך ימשיכו עד שהשעורים יעשו כהלכה.

כיצד פועלים המדריכים?
בנוסף לקשר שיוצרים עימנו מדריכים רוחניים דרך תיקשור, האופן בו מביאים אותנו המדריכים אל המקומות, האנשים והבחירות דרכן נלמד את השעורים שלנו היא דרך התערבות בתהליכי החשיבה שלנו: פעמים רבות נדמה לנו שהחשק בו אנו נתקפים לנסוע למקום כלשהו, או לעשות משהו נובע מהרצון החופשי האישי שלנו, כשבעצם אלו הן התערבויות של המדריכים המבקשים להעביר אותנו שעור מסוים. לדוגמא, במפגש ההכרות לקורס תיקשור שלימדתי, סיפרה אחת מתלמידותיי שאת בעלה הכירה בכפר נידח במזרח הרחוק, עליו נודע לה לראשונה בלוח שנה שראתה "במקרה" על שולחן של חברתה לעבודה. בלוח השנה היו תמונות רבות של מקומות יפיפיים במזרח, אך דוקא המקום המסוים הזה שבה את ליבה, מה שגרם לה להגיע לשם. בעלה הגיע לשם גם הוא "במקרה", כאשר פגש חברי ילדות במהלך טיול שלו בדרום אמריקה, והם הציעו לו לשנות את היעד שבחר ולהמשיך איתם למזרח... במהלך מדיטציה שעשינו בקורס לבירור היעוד הרוחני שלנו, הסתבר שמה שנראה היה כצרוף מקרים היה בעצם התערבות של המדריכים של שניהם, שרצו להפגיש אותם על מנת לוודא שיסגרו מעגלים חשובים שהם "סוחבים" מהגלגול הקודם שלהם.

כמה מדריכים יש לנו?
למרות שיש לנו מדריכים רוחניים רבים, לכל אדם יש מדריך אחד ראשי, ומספר – לעיתים גדול – של מדריכים משניים. המדריך הראשי מלווה אותנו לאורך כל חיינו. הוא האפוטרופוס הרוחני שלנו, והמוציא לפועל של קארמה זו או אחרת שלנו. הוא אינו מתחלף במהלך חיינו, ולעיתים מלווה אותנו אף מספר גלגולים ברצף. המדריכים המשניים הם מדריכים רוחניים שתפקידם לעזור לנו לרכוש ידע או מיומנות ספציפית בתחום התמחותם האישי. לדוגמא, לכל אומן יש "מדריך השראה", לכל מרפא "מדריך רפואה" וכך הלאה. רב המדריכים שלנו מזוהים עם שעור ספציפי שבחרנו לעבור. לדוגמא, אם אחד השעורים אותם בחרנו לעבור בחיים כרוך בלימוד ענווה, יהיה לנו קרוב לוודאי "מדריך ענווה", שהוא עצמו נשמה של אדם שהתמודד עם שעור זה בהיותו בגוף פיסי, וכעת, משהשלים את השעור האישי שלו, יכול ללוות אותנו בתהליך שאנו עוברים. הליווי שנותן לנו המדריך הוא חלק מהמשך ההתפתחות הרוחנית של המדריך עצמו, שממשיך ללמוד ולהתפתח במימד הרוחני באמצעות העזרה שהוא מספק לנו בדרכנו ההתפתחותית. המדריך הרוחני הוא זה היוצר קשר בזמן תקשור. בעוד שהמדריך הראשי אינו משתנה, המדריכים המשניים עשויים להכנס ולצאת מחיינו במהלך הגלגול, כשכל אחד מלווה אותנו למשך פרק הזמן הנחוץ לנו ללימוד השעור, שיכול לארוך החל מרגעים אחדים ועד חיים שלמים... במקרים מסוימים מלוות אותנו ישויות המבקשות לעזור לנו כתמורה לעזרה שהענקנו להן בגלגול קודם. למעשה, הן מבקשות לסגור איתנו מעגל קארמתי על ידי ליווי ועזרה מן המימד הרוחני. אני זוכר מקרה אחד מיוחד עליו דיווחה תלמידה שלי במהלך קורס תיקשור. היא סיפרה שבמהלך נהיגה לילית ארוכה היא נרדמה לרגע, והתעוררה כשמישהו בלתי נראה סובב את ההגה בחדות בחזרה אל הכביש רגע לפני שהתנגשה בעץ! היות והתלמידה השתתפה בקורס תקשור, הצעתי לה שנברר ביחד מי זה היה. הסתבר שזה היה מדריך רוחני מן הסוג שבא "לסגור מעגל": הוא גמל לה על גלגול קודם בו היא היתה רופאה, והוא היה חולה שהיא הצילה!

דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים, הוא סופר ומרצה בינלאומי, העוסק בתקשור ושחזור גלגולים מזה כ-23 שנים. הוא נחשב "מורה של מורים" בקהילה הרוחנית, והכשיר חלק גדול מן המתקשרים והמטפלים בשחזור גלגולים בישראל.