בהיכל הזכרונות נערך תיקשור עם המדריך הרוחני לבירור גלגול נשמות

במאמר הקודם הבאתי דוגמאות להזכרות ספונטנית בגלגול נשמות. דג'א וו היא הדרך העיקרית בה זה קורה. דרך נוספת היא חלומות. רבים מאיתנו חולמים- חלומות חוזרים ונשנים- על מקום, אדם או סיטואציה שלא זכורה לנו מחיים אלה. לעיתים אלו הם זכרונות מגלגולים קודמים. הבעיה היא שלא החלומות ולא ההיזכרויות הספונטניות מספקות לנו את מלוא המידע על מה שעברנו. יותר מכך, הם לא מאפשרים לנו לתקן את הנזק שגרם הגלגול הקודם, ובאמצעותו לשפר את חיינו הנוכחיים. בסופו של דבר שחזור גלגולים בא לשפר את חיינו בהווה, ולא לחקור גלגול נשמות לשם עצמו. טכניקת שחזור הגלגולים, המכונה גם תרפיית גלגולים, נתנה מענה לצורך למפות באופן שיטתי את גלגולינו הקודמים, ולתקן את הקארמה שלנו באמצעותם. זוהי טכניקה רוחנית מהפכנית, שאחד מהנסיונות המתועדים הראשונים בה התרחש בערב אחד בשנת 1952, בקולורדו, ארצות-הברית. מהפנט חובב בשם מוריי ברנשטיין, שאפילו לא האמין בגלגול נשמות, הפנט אישה צעירה בשם רות סימונס, כדי לבצע תסוגת-גיל, כלומר להחזירה לשנות חייה המוקדמות. לאחר שהוכיחה עצמה רות סימונס כאובייקט היפנוטי מוצלח, עשה ברנשטיין ניסיון חסר תקדים להחזיר אותה עוד אחורה בזמן לתקופה שקדמה ללידתה. להפתעתו חזרה רות סימונס לגלגול קודם, בו היתה אישה אירית צעירה, בת המאה השמונה-עשרה, ששמה היה בריידי מרפי. הוא חזר והפנט אותה שוב ושוב, בנוכחות עדים, ותיעד את סיפור חייה הקודמים. מאוחר יותר נסע לאירלנד, בדק בארכיונים עתיקים ואימת את המידע. הוא פרסם את הסיפור בספרו השערורייתי "בעקבות בריידי מרפי" (שתורגם לעברית, ויצא לאור בהוצאת אחיעבר בשנת 1960). מטפלים הבאים מתחומי הפסיכותרפיה, הייעוץ הרוחני והרפואה ההוליסטית החלו להביע עניין בתרפיית הגלגולים, עניין שגבר המיוחד לאחר שד"ר בריאן ל' וייס פרסם את ספרו "Many Lives, Many Masters" ב- 1988. הספר, שתורגם לעברית תחת השם "שורשים ושיעורים בזמן" (ויצא לאור ב- 1995 בהוצאת "מרקם"), כתוב מנקודת ראותו של פסיכיאטר בכיר שגילה "במקרה" את תרפיית הגלגולים, תוך טיפול בחרדותיה של מטופלת צעירה, שאותה הוא מכנה קתרין, אשר חוזרת באופן ספונטני לגלגול קודם. באמצעות שחזור הטראומות שאחראיות למצבה העכשווי, חרדותיה בהווה פוחתות ומצבה משתפר לאין ערוך. האפקט הטיפולי של שחזור הגלגולים שלה מניב תוצאות משמעותיות כבר אחרי הפגישה הראשונה, וזאת לאחר שנה וחצי של טיפול קונוונציונלי שכלל שיחות, תרופות והפנוזה, ולא הועיל כלל. יותר מכך, מבין הגלגולים מעבירה קתרין לד"ר וייס מסרים מבנו שמת כתינוק, באמצעות תקשור, עובדה שרק בודדים סביבו ידעו. בעקבות עבודתו עם קתרין, עובר גם ד"ר וייס עצמו מהפך תפיסתי ונפתח אל המימד הרוחני והפוטנציאל הטיפולי העצום הטמון בו. הוא הופך עם הזמן למאמין נלהב בשחזור הגלגולים ולדובר חשוב של השיטה, שזוכה להערכה בקרב יותר ויותר פסיכולוגים ופסיכיאטרים.

נושאים לטיפול באמצעות שחזור הגלגולים
תרפיית הגלגולים מספקת הרבה יותר מהוכחת גלגול נשמות, או סקרנות בנוגע למי היינו ואיפה חיינו בפעמים הקודמות שהלכנו על פני האדמה. זוהי שיטה רבת עוצמה להתמודדות עם בעיות עכשוויות לא מוסברות ולהצעת פתרונות במקום בו לא עזרו דרכים אחרות. אחד התחומים בהם שחזור גלגולים נמצא כיעיל במיוחד הוא שיפור של מערכות יחסים. היות והרבה מן הטעויות שאנו עושים בחיים נוגעות לאנשים קרובים, יהיה עלינו לחזור ולהפגש עם אותם אנשים גם בגלגולים הבאים על מנת לתקן את העוולות שגרמנו להם או שהם גרמו לנו. מסיבה זו, יתכן מאוד שמקורו של קונפליקט שיש לנו עם אדם קרוב מתחיל בגלגול קודם. אביא דוגמא מטיפול שערכתי לזוג נשוי. יחסיהם של בני הזוג היו נפלאים בתחילה. בסביבות גיל 35, החלה האישה להפגין חוסר סובלנות גובר והולך כלפי הבעל. תגובתו של הבעל היתה לנסות לפייס ולרצות אותה. באופן מפתיע, ככל שחוסר סובלנותה גבר כך הבעל חש צורך עז יותר לרצותה. יחסיהם הלכו והידרדרו, וגם טיפול זוגי ממושך לא הביא שיפור ממשי במערכת היחסים שלהם. כשהגיעו אליי לטיפול, הצעתי לערוך להם שחזור זוגי (טכניקה מתקדמת למדי של טיפול בשחזור גלגולים). במהלך השחזור הם גילו שכבר היו נשואים בגלגול קודם, אלא שאז בגד הבעל באשתו, והיא לא סלחה לו על כך. הם נפרדו, כשבליבם רגשות שליליים מאוד ולא פתורים: היא נושאת כעס רב, והוא אשמה רבה. כשנפגשו לראשונה בגלגול הנוכחי, חשו כאילו הם מכירים זה את זו מאז ומעולם. הם אפילו צחקו ואמרו שאולי נפגשו בגלגול קודם, למרות שלא האמינו בגלגולים באותו זמן. הם נישאו וחיו באושר, עד אשר בסביבות גיל 35, בדיוק בזמן בו התרחשה הבגידה בגלגול הקודם, צף ועלה הכעס אותו נשאה בתוכה האישה. הבעיה היתה שבנגוד לגלגול הקודם בו הבינה את מקור הכעס, בגלגול הנוכחי היא לא ידעה מדוע היא חשה כעס זה, והדבר הסב לה אי נוחות רבה. הבעל, מצידו, חש את האשמה שהוא העביר עימו מהגלגול הקודם, אך גם הוא לא הבין מדוע הוא חש צורך כה עז לרצות אישה, הכועסת עליו ללא כל סיבה הנראית לעין. שחזור הגלגול שנערך לשניהם במקביל, ובו ראו השניים בדיוק את אותו גלגול, איפשר לשניהם להבין את מקור הבעיות ביניהם, ואף לדון בדברים שקרו וליישר את ההדורים. נכון לזמן בו שמעתי מהם בפעם האחרונה, הם שוב חיו באושר ובאהבה גדולה. לאחר שנים של סבל זוגי, כל מה שנדרש לפתור את הבעיה היתה פגישה טיפולית אחת בשחזור גלגולים! השחזור עזר, במקרה זה, להבין את מקורם של רגשות קשים שנשאו בני הזוג מגלגול קודם, ולא ידעו מדוע הם חשים זאת. נראה שרגשות לא פתורים עוברים איתנו מגלגול לגלגול, אך לא ההסבר להם. זה נכון במקרים רבים נוספים, ולא רק בתחום היחסים בינו לבינה. זה קורה בין הורים וילדים, בין קרובי משפחה, שותפים לעבודה ועוד. אך שחזור גלגולים עוזר בטווח רחב הרבה יותר של בעיות ומצבים: דפוסים לא פתירים, כגון התמכרות לעישון או השמנת יתר; חרדות ופוביות; מצבי רוח לא מובנים; בעיות בריאות; ודפוסי חיים בעיתיים החוזרים על עצמם, כגון קושי להתמיד בזוגיות או בעבודה. עם זאת, יש להזכיר ששיטה זו לא באה להחליף טיפול רפואי או פסיכולוגי קונבנציונלי.

הדרך אל היכל הזכרונות
לפני כל טיפול בשחזור גלגולים יש לנסח בבהירות את הנושא לשמו נערך השחזור. לאחר שהנושא נבחר, מביאים את המטופל להרפיה עמוקה. זו ההזדמנות לציין ששחזור גלגולים אינו מצריך היפנוזה, כפי שנרמז בספרים שהזכרתי קודם לכן. המטופל נמצא רק בהרפיה עמוקה. הוא מודע לכל מה שקורה, זוכר הכל לאחר מכן, ויכול להפסיק את הטיפול בכל רגע אם ירצה בכך. כשהמטופל נמצא בהרפיה עמוקה, מביא אותו המטפל באמצעות דמיון מודרך אל אותו מקום עמוק בתודעה שלו, בו יש גישה לזיכרונות הקדומים. המסע לוקח את המטופל דרך יער, המייצג את הלא מודע, אל "היכל הזכרונות". היכל הזכרונות הוא סמל לרשומות האקאשיות, המכונות גם "הספריה הקוסמית". הספריה הקוסמית היא מאגר מידע אסטרלי ובו כל הידע הקיים על כל נשמה ונשמה. בהיכל ניתן לראות ולחוות כל גלגול שעברה אותה נשמה ולהבין את יעודה הרוחני. פנים ההיכל מוקף דלתות, שכל אחת משמשת שער לאחד הגלגולים שעבר המטופל. בפתח ההיכל ניצב שומר. השומר הוא לא אחר מאשר המדריך הרוחני של המטופל, וכאן נכנס תקשור. כשומר הקארמה שלו, יודע המדריך במדויק מה היו הגלגולים הקודמים שעבר המטופל, ובאיזה אופן זה קשור לשעורים אותם הוא עובר בחייו הנוכחיים. המדריך נכנס עם המטופל אל ההיכל, ודרך הדלת לגלגול אליו הוא בוחר להכנס. המדריך מלווה את המטופל במסעו באותו גלגול, כשהוא משמש מורה דרך ופרשן לאורך החוויה, המעביר את מסריו ע"י תיקשור למטופל. תפקידו של המטפל הוא ללוות את המטופל לכל אורך המסע המרתק הזה, במהלכו מתקשרים המטפל והמטופל מילולית. המטופל הוא זה שרואה/חווה את ההתרחשויות ומספר עליהן למטפל, השואל אותו שאלות ומכוון אותו לבחון ולחוות את הדברים המשמעותיים, באמצעות חוויותיו האישיות כמו גם מסרי תיקשור שנתקבלו מהמדריך. התהליך כולו עשוי להיות לא פשוט מבחינה רגשית עבור המטופל, אך במקביל להחקק במוחו כאחת החוויות המשמעותיות בחייו. בגמר התהליך מוחזר המטופל אל ההווה אל "הכאן ועכשיו", ונערך דיון בינו לבין המטפל על השלכות החוויה על ההווה, ועל העתיד.

דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים, הוא סופר ומרצה בינלאומי, העוסק בתקשור ושחזור גלגולים מזה כ-23 שנים. הוא נחשב "מורה של מורים" בקהילה הרוחנית, והכשיר חלק גדול מן המתקשרים והמטפלים בשחזור גלגולים בישראל.